COMPETIŢIE LUNGMETRAJ

CASA GRANDE,
regia Fellipe Barbosa,
Brazilia

THE MONK,
regia The Maw Naing,
Burma-Cehia

SEPTEMBER,
regia Penny Panayatopoulou,
Grecia-Germania

REMOTE CONTROL,
regia Byamba Sakhya,
Mongolia-Germania

THE TRIBE,
regia Myroslav Slaboshpitskiy,
Ucraina

COMPETIŢIE SCURTMETRAJ ANIMAŢIE

  • SHADES OF GRAY, regia Aleksandra Averyanova, Rusia
  • WEDDING CAKE, regia Viola Baier, Germania
  • THE SILVER WOLF, regia Daniel Nicolae Djamo, România
  • GUESTS AT MY HOME, regia Oleg Fedchenko, Ucraina
  • TALES OF WIZARD, regia Ivan Fernandez, Spania
  • STOP, regia Ion Octavian Frecea, România
  • LE PETIT BLOND AVEC UN MOUTON BLANC/ THE LITTLE BLOND BOY WITH A WHITE SHEEP, regia Eloi Henriod, Franţa
  • LAND, regia Masanobu Hiraoka, Japonia
  • VAMPIRE BAT, regia Stuart Pound, UK
  • SI LUNCHAI, regia Hannes Rall, Germania- Singapore
  • MIRAGE, regia Iker Maidagan, SUA
  • GOLF ALL, regia Philipp Maas & Kim Liersch, Germania
  • HI! I’M NEW, regia Mario Serrano, Spania
  • BIG BUG AND LITTLE PIPSQUEAK, regia Dmitry Shestopalov, Belarus
  • FLOAREA DE MĂR, regia Monica Vinogradov, România
  • JOBWATCH, regia Yoong Wah Alex Wong, Turcia
  • HERMES & APHRODITE, regia Gregor Zootzky, Germania- Elveţia- SUA

COMPETIŢIE SCURTMETRAJ FICŢIUNE

  • ABOUT LOVE, regia Roxana Andrei, România
  • AUGUSTE & LOUIS, regia Nicolas Bertrand, Belgia
  • LA BICI/ THE BIKE, regia Giorgio Borgazzi, Italia
  • RUPRECHT, regia Yangzom Brauen, SUA
  • OBJECTS IN MIRROR ARE CLOSER THAN THEY APPEAR, regia Alexandru Căpătoiu, România
  • AMATEURS, regia Yoo In Cheol, Coreea de Sud
  • OMUL, regia Brigitte Drodtloff, Germania
  • 20 MÈTRES D’AMOUR A MONTMARTRE/ 20 METERS OF LOVE IN MONTMARTRE, regia Pierre Gaffié, Franța
  • ANACLETO, regia Ernesto del Gesso, Italia
  • NADIR, regia Mihai Ghiţă, România
  • ESPAÑA IS DIFFERENT, regia Salvador Guerra, Spania
  • 1969, regia Alexandru Aurelian Ispas, România
  • VIBRAȚIA/ VIBRATION, regia Germain Kanda, România
  • TWO FOR THE BRIDE, regia Elena Kozar, Rusia
  • PETER PAN, regia Imanol Ortiz López, Spania
  • CU LAPTE, FĂRĂ ZAHĂR/ MILK, NO SUGAR, regia Răzvan Macovei & Andrei Florescu, România
  • ME TUBE: AUGUST SINGS CARMEN HABANERA, regia Daniel Moshel, Austria
  • DUET, regia Irina Nedelcu, România- UK
  • BOMBERMAN, regia Barna Nemethi, România
  • FAINT, regia Natalie Plaskura, Germania
  • SARE DE MARE/ SEA SALT, regia Andrei Răuţu, România
  • WASSER, regia Leonardo Re, Germania
  • DEATH OR TAXES, regia Jérémy Rochigiveux, Franța
  • EXCURSIE/ EXCURSION, regia Adrian Sitaru, România
  • NEXT!/ ¡SIGUIENTE!, regia Aitor Arenas Suso, Spania
  • BUY 1 GET 1 FREE, regia Chia-Ho Tai, Taiwan
  • 12 MINUTE/ 12 MINUTES, regia Nicolae Constantin Tănase, România
  • BĂIATUL CU CĂȚELUL/ THE BOY WITH THE DOG, regia Liviu Varlam, România
  • AFTER THE WINTER/ AU-DELÀ DE L’HIVER, regia Jow Zhi Wei, Franța-Singapore-Taiwan
  • OVERCAST, AUTUMN IN SPOTS, regia Tatiana Zhukova, Rusia

Editia 2014

LOCUL DE DESFASURARE

Cea de-a XI–a ediţie a Festivalului Internaţional de Film Independent ANONIMUL, organizată de Fundaţia Anonimul, va avea loc în perioada 12-17 august la Arena Verde Stop şi Cinema Studio, Bucureşti.

TROFEUL ANONIMVL



Toate premiile din competitia de lung si
scurtmetraj vor fi acordate in baza votului
exprimat de public.

Anul acesta vă aşteptam în Bucureşti, la cea de-a XI-a ediţie ANONIMUL,
la Arena Verde Stop şi Cinema Studio!


Sfantu Gheorghe
Green Village
Dolphin Camping